Ułatwienia dostępu

Ostrowite

SIM Ostrowite
Ilość dostępnych mieszkań: wszystkie wynajęte
Stan realizacji : budowa zakończona
Planowane oddanie do użytku: lipiec 2024

SIM Ostrowite

Spółka SIM KZN-Wielkopolska sp. z o.o. realizuje w Gminie Ostrowite, która jest jednocześnie wspólnikiem Spółki, budowę lokali mieszkalnych o ograniczonym czynszu. Gmina Ostrowite pozyskała na tę inwestycję w części bezzwrotne środki z funduszy rządowych (z Funduszu Dopłat i Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa). Inwestycja wpisuje się w system społecznego budownictwa czynszowego.

Wspólna inwestycja Gminy i SIM KZN Wielkopolska obejmuje budowę trzykondygnacyjnego budynku mieszkalnego z 23 lokalami o powierzchni od 38,23 m2 do 60,51 m2. Każde z mieszkań posiada balkon lub taras (w zależności od kondygnacji). Projektowany budynek posiada jedną klatkę schodową wraz z windą obsługującą każdą kondygnację. Ponadto wybudowane zostaną: droga wewnętrzna z miejscami postojowymi, chodniki, wiata rowerowa stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsce gromadzenia odpadów.  Planowane zakończenie budowy  wraz z uzyskaniem decyzji na użytkowanie to lipiec 2024 roku.

Atrakcyjność inwestycji polega na niższym czynszu najmu w stosunku do opłat ponoszonych za najem mieszkania na tzw. „wolnym rynku”. Przewidywana wysokość czynszu to ok. 20 zł/m2. Przykładowo, dla najmniejszego 1-pokojowego mieszkania o powierzchni 38 m2 przewidywany czynsz to 760 zł, natomiast dla największego 3-pokojowego mieszkania o powierzchni 60 m2 czynsz wynosił będzie ok. 1 200 zł. Najemca we własnym zakresie pokrywać będzie jedynie koszty zużycia energii elektrycznej, zimnej wody i odprowadzenia ścieków (rozliczane wg własnego zużycia) oraz koszty wywozu śmieci. Nie pojawi się koszt zużycia gazu, ponieważ budynek nie jest wyposażony w instalację gazową.

Mieszkania, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU), będą bardzo energooszczędne – każde mieszkanie będzie posiadało indywidualną pompę ciepła oraz rekuperator. Szacowany koszt ogrzewania oraz przygotowania CWU nie powinien dla prezentowanych powyżej mieszkań przekroczyć miesięcznie 120 oraz 180 zł.

Interesuje Cię wynajem mieszkania SIM w tym miejscu?

Poznaj szczegóły

Mieszkań

na trzech kondygnacjach

Powierzchnia

mieszkań od 38 do 60 m2

Mieszkania

wykończone "pod klucz"

Parking

na terenie posesji

Lokalizacja

SIM Ostrowite

62-402 Ostrowite ul. Słoneczna 2A 

Wizualizacje

Dokumenty

Ankieta dla osób zainteresowanych wynajmem mieszkania w systemie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Wspólnie budujemy lepsze miejsce do życia

Mieszkania dostępne dla wszystkich