Ułatwienia dostępu

Dąbie

SIM Dąbie
Ilość dostępnych mieszkań: wolne
Stan realizacji : pozwolenie na budowę
Planowane rozpoczęcie prac: lV kw. 2024

SIM Dąbie

Spółka SIM KZN-Wielkopolska sp. z o.o. realizuje w Gminie Dąbie, która jest jednocześnie wspólnikiem Spółki, budowę lokali mieszkalnych o ograniczonym czynszu. Planuje się budowę dwóch budynków 31-mieszkaniowych z czterema kondygnacjami nadziemnymi oraz dachem płaskim. Projektowane budynki posiadają po jednej klatce schodowej wraz z windą obsługującą każdą kondygnację. Ponadto wybudowane zostaną: droga wewnętrzna z miejscami postojowymi, chodniki, wiata rowerowa stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsce gromadzenia odpadów. 
W marcu 2023 r. w XIV edycji, Spółka złożyła w Banku Gospodarstwa Krajowego wniosek o pozyskanie finansowania zwrotnego na realizację inwestycji. Wniosek został pozytywnie zaopiniowany. Gmina pozyskała środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 10% kosztów przedsięwzięcia – środki na realizację pierwszego budynku, w trakcie realizacji wypłaty na rzecz Gminy są środki na realizację drugiego budynku. Spółka szacuje, iż w grudniu 2023 r. wydana zostanie decyzja pozwolenia na budowę. Po uzyskaniu decyzji pozwolenia na budowę, złożony zostanie wniosek o dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dopłat. Szacowane rozpoczęcie robót budowlanych to IV kw. 2024 roku.

Atrakcyjność inwestycji polega na niższym czynszu najmu w stosunku do opłat ponoszonych za najem mieszkania na tzw. „wolnym rynku”. Przewidywana wysokość czynszu to ok. 20 zł/m2. Przykładowo, dla najmniejszego 1-pokojowego mieszkania o powierzchni 38 m2 przewidywany czynsz to 760 zł, natomiast dla największego 3-pokojowego mieszkania o powierzchni 60 m2 czynsz wynosił będzie ok. 1 200 zł. Najemca we własnym zakresie pokrywać będzie jedynie koszty zużycia energii elektrycznej, zimnej wody i odprowadzenia ścieków (rozliczane wg własnego zużycia) oraz koszty wywozu śmieci. Nie pojawi się koszt zużycia gazu, ponieważ budynek nie jest wyposażony w instalację gazową.

Mieszkania, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU), będą bardzo energooszczędne – każde mieszkanie będzie posiadało indywidualną pompę ciepła oraz rekuperator. Szacowany koszt ogrzewania oraz przygotowania CWU nie powinien dla prezentowanych powyżej mieszkań przekroczyć miesięcznie 120 oraz 180 zł.

Interesuje Cię wynajem mieszkania SIM w tym miejscu?

Poznaj szczegóły

Mieszkań

na trzech kondygnacjach

Powierzchnia

mieszkań od 38 do 60 m2

Mieszkania

wykończone "pod klucz"

Parking

na terenie posesji

Lokalizacja

SIM Dąbie

Dąbie ul. Ogrodowa 17 i 17A

Wizualizacje

Wybierz mieszkanie

Obecnie brak kart poszczególnych mieszkań.

Dokumenty

Ankieta dla osób zainteresowanych wynajmem mieszkania w systemie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Wspólnie budujemy lepsze miejsce do życia

Mieszkania dostępne dla wszystkich