Ułatwienia dostępu

Cienin Kościelny

SIM Cienin Kościelny
Ilość dostępnych mieszkań: wolne
Stan realizacji : pozwolenie na budowe
Planowane rozpoczęcie budowy: lI kw. 2024

SIM Cienin Kościelny

Spółka SIM KZN-Wielkopolska sp. z o.o. realizuje w Gminie Słupca, która jest jednocześnie wspólnikiem Spółki,  budowę lokali mieszkalnych o ograniczonym czynszu. Planuje się budowę jednego budynku 11-mieszkaniowego z trzema kondygnacjami nadziemnymi oraz dachem skośnym dwuspadowym. Projektowany budynek posiada jedną klatkę schodową wraz z windą obsługującą każdą kondygnację. We wrześniu 2023 r. w XV edycji, Spółka złożyła w Banku Gospodarstwa Krajowego wniosek o pozyskanie finasowania zwrotnego na realizację inwestycji. Spółka oczekuje na akceptację ze strony Banku, która winna nastąpić w grudniu 2023 roku.

Do końca 2023 roku Gmina złoży wniosek o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 10% kosztów przedsięwzięcia. Szacowany termin uzyskania decyzji pozwolenia na budowę to grudzień 2023 roku. Szacowane rozpoczęcie robót budowlanych to II kw. 2024 r.

Atrakcyjność inwestycji polega na niższym czynszu najmu w stosunku do opłat ponoszonych za najem mieszkania na tzw. „wolnym rynku”. Przewidywana wysokość czynszu to ok. 20 zł/m2. Przykładowo, dla najmniejszego 1-pokojowego mieszkania o powierzchni 38 m2 przewidywany czynsz to 760 zł, natomiast dla największego 3-pokojowego mieszkania o powierzchni 60 m2 czynsz wynosił będzie ok. 1 200 zł. Najemca we własnym zakresie pokrywać będzie jedynie koszty zużycia energii elektrycznej, zimnej wody i odprowadzenia ścieków (rozliczane wg własnego zużycia) oraz koszty wywozu śmieci. Nie pojawi się koszt zużycia gazu, ponieważ budynek nie jest wyposażony w instalację gazową.

Mieszkania, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej (CWU), będą bardzo energooszczędne – każde mieszkanie będzie posiadało indywidualną pompę ciepła oraz rekuperator. Szacowany koszt ogrzewania oraz przygotowania CWU nie powinien dla prezentowanych powyżej mieszkań przekroczyć miesięcznie 120 oraz 180 zł.

Interesuje Cię wynajem mieszkania SIM w tym miejscu?

Poznaj szczegóły

Mieszkań

na trzech kondygnacjach

Powierzchnia

mieszkań od 38 do 60 m2

Mieszkania

wykończone "pod klucz"

Parking

na terenie posesji

Lokalizacja

SIM Cienin Kościelny

Cienin Kościelny 82B

Wizualizacje

Wybierz mieszkanie

Obecnie brak kart poszczególnych mieszkań.

Dokumenty

Wspólnie budujemy lepsze miejsce do życia

Mieszkania dostępne dla wszystkich